Zpět do obchodu

Registrace

FILIP SALAČ BUDE DO ZÁVODU STARTOVAT Z PÁTÉ ŘADY

Na diváckých tribunách okolo španělského okruhu Jerez bylo už dopoledne vidět velké množství deštníků. Důvodem však nebyl déšť, ale na duben nezvykle vysoké teploty, které v jižní části Španělska panují. Filip Salač se po třetím volném tréninku posunul na osmé místo, které mu zaručilo přímý postup do druhé části kvalifikace. Kvalifikační patnáctiminutovku dokončil na 13. místě a do zítřejšího závodu odstartuje z páté řady. 

Z druhé části kvalifikace uplynuly necelé čtyři minuty, když Filip Salač projel své první ostré kolo. V té chvíli držel třetí nejrychlejší čas, ale v dalších minutách se před něho dostalo několik jezdců a náš jezdec se už nezlepšil ani po výměně pneumatiky.

zfR2Jzec

„Byl to náročný den. Ráno se mi podařilo zajet slušné kolo, a to mě posunulo do druhé části kvalifikace. Nebyl důvod, dávat nové gumy, protože jsme chtěli simulovat především závodní podmínky. Do kvalifikace jsem nastupoval s vědomím, že to bude těžké, protože tady v Jerezu nejsem tak rychlý, jako v předchozích podnicích. Máme problém s přehříváním přední pneumatiky a zatím jsme nepřišli na recept, jak ideálně nastavit motorku na správný výjezd. Bojujeme s tím od začátku víkendu a teď řešíme nastavení na zítřejší den. Nebyla to sice nejlepší kvalifikace, ale věřím, že do závodu budeme připraveni lépe,“ komentoval průběh kvalifikace Filip Salač #12.

Nedělním závodním dnem vyvrcholí čtvrtý podnik seriálu Mistrovství světa silničních motocyklů na populární trati v Jerezu.

Zpět do obchodu